Bize Ulaşın

(+90) 224 334 14 07

E-Mail

info@progenelektrik.com

Topraklama Ölçümü ve Raporu

Topraklama Ölçümleri

Topraklama ölçümü, bir elektrik sisteminin veya elektrikli cihazın topraklama sisteminin etkinliğinin ölçülmesidir. Topraklama sistemi, elektrik yüklerinin doğrudan toprağa boşaltılmasını sağlayarak insanların ve cihazların güvenliğini sağlamak için kullanılır.

Topraklama ölçümü, topraklama direncinin ölçülmesini içerir. Bu ölçüm, topraklama sistemine bağlı bir elektrik devresinde bir akım kaynağı kullanılarak gerçekleştirilir. Bu akım, topraklama sistemi üzerinde bir gerilim düşmesine neden olur. Topraklama direnci, bu gerilim düşümüne ve akım şiddetine bağlı olarak hesaplanır.

Topraklama ölçümü, topraklama sisteminin güvenli ve etkili bir şekilde çalıştığından emin olmak için önemlidir. Yanlış topraklama veya eksik topraklama sistemi, elektrik çarpması, yangın ve diğer tehlikelerin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle, topraklama ölçümleri, elektrik sistemlerinin, cihazların ve yapıların güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için düzenli olarak yapılmalıdır.

Topraklama sistemleri işletmede meydana gelen arızalar sonucu insan hayatı ve işletme güvenliği açısından oldukça önem arz etmektedir. Bursa’da topraklama ölçümü yapan firmalar arasında önde gelen Progen Elektrik firması alanında uzman teknik personel ve EMO kayıtlı mühendislerimizle ve topraklama sistemi için vermiş olduğumuz hizmetler aşağıda belirtilmiştir.

  • Selvaz Yöntemi ile Topraklama Ölçümü (SEL-VAZ Yöntemi)
  • Adım ve Dokunma Gerilimi Ölçümü
  • Toprak Özgül Direnci Ölçümü (WENNER Yöntemi)
  • İşletme ve Koruma Topraklaması Ölçümü
  • Toprak Özgül Direnci Ölçümü
  • Ekipman Topraklama Ölçümü
  • Paratoner Topraklama Ölçümü
Çevreye Duyarlı
Rekabetçi Fiyatlar
7/24 Teknik Destek
Uzman Kadro
Eşsiz Mühendislik

Progen Elektrik